Raamatu "Tartu Observatoorium Tõraveres" esitlus ja aastapäeva tähistamine

Tiia Lillemaa | 25.09.2014

Kosmoseuuringuid on Tõraveres tehtud juba 50 aastat. Aastapäeva tähistamiseks andis Tatru Observatoorium koostöös kirjastusega Aasta Raamat välja raamatu "Tartu Observatoorium Tõraveres".


Raamatu koostajaks on Tõnu Viik, materjali aitas kokku panna ja fotosid valida Mare Ruusalepp. Teose kaasautoriteks on ligi poolsada Tartu Observatooriumi teadlast. 

Väljaande valmimisele aitasid kaasa kirjastaja Indrek Ilomets, toimetaja Mart Orav, kujundaja Kalle Toompere, eesti keele toimetaja Leelo Jago. Tekstid vahendasid inglise keelde Krista Kallis ja Tiina Ann Kirss.

Raamatu esitlus toimub Tartu Observatooriumi peahoones Tõraveres 25. septembril 2014  kl 13.

Raamatu esitlusele järgneb aastapäeva tähistamine ja majaga tutvumine, ekskursioonid satelliidi juhtimiskeskusesse, laboritesse, värkselt renoveeritud Stellaariumi ja suure teleskoobi,

Vestlusringides saab meenutada vanu aegu ja mõtteid vahetada observatooriumi tuleviku üle. 

Raamatukogu lugemissaalis on avatud näitused "Meie inimeste kirjutatud raamatud", "Tartu Observatooriumi kajastus meedias"  ja välja pandud vanad fotoalbumid.

Galeriides saab uudistada observatooriumi töötajate fotonäitust ning erinevaid vaated ruumidest ja inimestest "Enne ja praegu". Saalis on võimalik vaadata filmi "Mälestusi Tõraverest" ning kaasa osta raamatuid ja meeneid.