Euroopa Kosmoseagentuuri programme tutvustav seminar

Tiia Lillemaa | 24.09.2014

24. septembril 2014 toimus Tartu Observatooriumis Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) teaduse- ja tehnoloogia programme ning Soome lõppkasutajate ESA programmides osalemise kogemusi tutvustav seminar.

ESA programmide workshop 2014

Seminaril esinesid ESA teaduse ja robotuurimise direktoraadi tehnoloogia ettevalmistuse osakonna juht Marcos Bavdaz, tehnilise ja kvaliteedijuhtimise direktoraadi tehnoloogia alusuuringute programmi juht Eike Kircher ning Soome kosmosepioneer Heikki Sipilä. Paneeldiskussiooni esinejatega juhtis Tartu Observatooriumi kosmosetehnoloogia osakonna juhataja Mart Noorma.

Ümarlaual, mida juhatasid EAS-i innovatsiooni valdkonna juht Madis Võõras ja Tartu Observatooriumi direktor Anu Reinart, vahetasid Euroopa Kosmoseagentuuri ning Eesti ettevõtete ja teadusasutuse esindajad mõtteid selle üle, kuidas meie ettevõtjad saavad kasu ESA kosmoseteaduse- ja tehnoloogia programmides osalemisest. Arutleti ka selle üle, kuidas kosmosevaldkonna areng ning Eesti liitumine Euroopa Kosmoseagentuuriga 2015. aastal mõjutab Eesti majandust.

Euroopa Kosmoseagentuuri programme tutvustav seminar oli juba üheksas sarnane viimase kolme aasta jooksul, mille käigus on Eesti ettevõtjatele ja teadlastele tutvustatud erinevaid võimalusi tegutsemiseks kosmoseuuringute ja –tööstuse valdkonnas. Käesoleva seminari korraldasid Eesti Ettevõtluse Sihtasutus ja Invent Baltic koostöös Tartu Observatooriumiga. Seminari läbiviimist toetas Euroopa Sotsiaalfond.

ESA programme ja Soome kogemust tutvustavad ettekanded leiate seminari kodulehelt.