Kosmosetehnoloogiate ja uudsete satelliidirakenduste tutvustamine ja koolitused

Anu Reinart | 16.10.2014

Eesti liitumisläbirääkimistel Euroopa Kosmoseagentuuriga on ühe prioriteetseima valdkonnana esile toodud kaugseire. Seda nii Eesti kõrge rakendusteadusliku kompetentsi kui ka ettevõtluse suure potentsiaali tõttu. 


Kaugseire tehnoloogia areng võimaldab praegu koostada mitmekümnetesse aastatesse ulatuvaid aegridu ning jälgida ka Maad mõnesentimeetrise ruumilise lahutusega. Ja mitte ainult Maad vaid ka Kuud, asteroide. Meie ees on avanemas täiesti uus pilt!

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus korraldab koos Tartu Observatooriumi ja Tallinna Tehnikaülikooliga seeria koolitusi, kuhu oodatakse nii üliõpilasi kui teadlasi, kuid eriti spetsialiste keskkonnaseire, keskkonnakaitse, metsanduse, põllumajanduse ja transpordi valdkonnast.

21. oktoobril on Tõraverre oodatud rahvusvahelisest koostööst ja Euroopa Kosmoseagentuuri maaseire programmist huvitatud spetsialistid. 

22. oktoober on pühendatud Eesti kaugseire võimaluste ja tulemuste tutvustamisele.


Koolitusi toetab Euroopa Sotsiaalarengu Fond ja osalemine on tasuta. 
Kõik osalejad saavad kaasa järgmisel nädalal trükist ilmuva kogumiku Kaugseire Eestis 2014.

Registreerumine on avatud kuni 17. oktoobrini Tartu Observatooriumi kodulehel. Päevakava

21. oktoober 2014

13.00 - 17.00    Kohtumine ja arutelu Euroopa Kosmoseagentuuri esindajaga (inglise keeles).
Esineb Gordon Campbell Euroopa Kosmoseagentuuri Maa kaugseire programmide direktoraadi teaduse, rakenduste ja tuleviku tehnoloogiate osakonnast

22. oktoober 2014

9:30-17:00    Eesti kaugseire arengud