Tartu Observatooriumi teadusnõukogu jagas stipendiume

Mare Ruusalepp | 21.10.2014

20. oktoobril 2014 andis Tartu Observatooriumi teadusnõukogu pärast kandidaatide poolt esitatud ettekannete ära kuulamist välja järjekordsed nimelised stipendiumid

Ernst Julius Öpik
Ernst Julius Öpik

Ernst Julius Öpiku nimelist stipendiumi antakse välja astronoomiat õppivale üliõpilasele alates 1997. aastast. Sellel aastal sai stipendiumi Tartu Ülikooli bakalaureuseõppe viimase aasta üliõpilane Kristiina Verro, kes uuris Nova 1901 struktuuri ja kinemaatikat  ning on nüüd pühendunud prototäheparvede otsimisele Wolf-Rayet’ tähtede ümber. Selleks on vaja välja töötada meetodid andmete kogumiseks ja analüüsimiseks.

Juhan Rossi nimeline stipendium asutati 2005. aastal ning see antakse keskkonnafüüsikat või sellega seotud eriala õppivale üliõpilasele. Tänavu sai stipendiumi Tartu Ülikooli magistrant Anni Sisas, kelle uurimisteemaks on Tartu ja Tallinna lähiümbruse hoonestuse laienemise analüüs satelliidipiltide alusel, kasutades spetsiaalset CUDA (Copernicus Urban Development Analyser) veebirakendust, milles hoonestatud alade tuvastamise algoritmi tuli edasi arendada.

Charles Villmanni nimeline stipendium on asutatud 2012. aastal ja see antakse kosmosetehnoloogiat või sellega seotud eriala õppivale üliõpilasele. Seekord sai selle Tartu Ülikooli doktorant Andris Slavinskis, kes on töötanud ESTCube-1 meeskonnas, uurides Päikese aktiivsuse mõju elektrilise päikesepurje tehnoloogiale.

Juhan Ross
Juhan Ross
Charles Villmann
Charles Villmann