Maastikuökoloogide rahvusvaheline konverents toimus Tartus

Tiia Lillemaa | 24.08.2015

24. – 27. augustini 2015 toimus Tartus IUFRO* maastikuökoloogia töörühma konverents 

IUFROLE 2015 lipp

IUFRO - Rahvusvahelise Metsi Uurivate Organisatsioonide Liidu maastikuökoloogia töörühma konverents toimub kahe- kuni kolmeaastase intervalliga maailma erinevates riikides. Viimased kolm neist olid 2008 Hiinas Chengdus, 2010 Portugalis Bragancas ning 2012 Concepcionis Tšiilis. 

Selleaastane konverents toimus Tartus. Korraldajateks olid Tartu Observatoorium, Eesti Maaülikooli Metsandus- ja maaehitusinstituut ning Põllumajandus- ja keskkonnainstituut ning Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna Ökoloogia- ja maateaduste instituudi geograafia osakond.

Tartusse tuli kokku üle 190 osavõtja 30 eri riigist üle kogu maailma. Esinejaid oli nii Eestist, mujalt Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast kui ka Hiinast Aasias. Konverents toimus neljal päeval 24. - 27.augustini 2015. Nendest kolm olid sümpoosiumide ja avatud sessioonide päeva ning üks konverentsi-ekskursioonide päev. Konverentsi avamine ja esimesed plenaaristungid toimusid Vanemuise väikeses majas, konverentsi põhiosa peeti Eesti Maaülikooli linnakus. Eksursioonid viisid külalisi Eestimaa erinevatesse paikadesse. Kokku toimus 6 ühepäevast ringreisi.

Üks konverentsi kaheksast peaesinejast oli prof. Ülo Niinemets Eesti Maaülikoolist ettekandega “How plant "talk" contributes to global change” ja teine Aigar Kallas Riigimetsade Majandamise Keskusest, RMK-st ettekandega: “Estonian forestry development - revolutionary or evolutionary?”

Konverentsi tegevusi kajastab veebileht http://iufrole2015.to.ee.


* IUFRO - International Union of Forest Research Organizations, http://iufrole.wordpress.com

Lisainfo:      Urmas Peterson, urmas.peterson@to.ee
                     Tiia Lillemaa, tiia.lillemaa@to.ee