Selgusid Tartu Observatooriumi nimeliste stipendiumite saajad

Tiia Lillemaa | 26.10.2015

26. oktoobril 2015 toimunud teadusnõukogu koosolekul kinnitati Tartu Observatooriumi poolt välja antavate nimeliste stipendiumite saajad. Soovime kõigile stipendiaatidele edu nende teadustöös ja teadlaskarjääri jätkamisel.

blob
Tartu Observatooriumi stipendiaadid 2015:  Hendrik Ehrpais, Villem Voormansik ja
Boris Deshev
(puudub pildilt seoses teadustööga Austrias).

Astronoomia valkonnas pälvis Ernst Julius Öpiku nimelise stipendiumi Tartu Ülikooli doktorant Boris Deshev, kes oma uurimistöös on keskendunud ühinevate galaktikaparvede mõju uurimisele nende koosseisu kuuluvatele galaktikatele.

Keskonnafüüsika valdkonnas pälvis Juhan Rossi nimelise stipendiumi Tartu Ülikooli geograafia magistrant Villem Voormansik, kes tegeleb oma magistriõpingute raames radarkaugseire meetodite arendamisega ning tutvustas selle valdkonna eestikeelse terminoloogia väljatöötamisega seotud tegevusi.

Kosmosetehnoloogia valdkonnas pälvis Charles Villmanni nimelise stipendiumi Tartu Ülikooli robootika ja arvutitehnika eriala magistrant Hendrik Ehrpais, kes tutvustas oma teadustöö tulemusi ESTCube-1 asendi määramise ja kontrolli süsteemi tööst orbiidil.

Tartu Observatoorium annab nimelisi stipendiume välja alates 1997. aastast. Kokku on stipendiumi pälvinud 40 andekat noort teadlast, kelle seast on kasvanud ka Eesti teaduspreemia laureaat.

Lisainfo meie stipendiumite lehelt: http://to.ee/est/teadus/tudengile/stipendiumid