Teletornis saab kohtuda kosmoseteadlastega 

Tallinna Teletorn | 13.01.2016

Näituse „Elus Universum“ raames hakkavad  Tallinna Teletornis toimuma kohtumisõhtud kosmoseteadlastega. Esimene vestlusõhtu Laurits Leedjärvega teemal “Kas kosmoloogia vajab elu?” toimub 20. jaanuaril 2016 kl 18.

Teletorni näituse avamine 2015.jpg

Inspireerivale vestlusõhtule oodatakse kõiki, kel huvi kosmoses toimuva vastu. See on suurepärane võimalus saada osa kosmoseteadlase mõttemaailmast ja kuulda värskeid uudiseid otseallikatest.

Toimumise kava ja videotutvustused:

Teemaõhtud toimuvad Tallinna teletorni 2. korruse kinosaalis ning on kõigile näituse piletiomanikele tasuta! Kuna kohtade arv on piiratud, paluvad korraldajad loengu aja eelnevalt broneerida e-kirja teel (teletorn@teletorn.ee, kuupäev ja nimi).

Teletorni näitus „Elus Universum“ valmis Teletorni ja Tartu Observatooriumi tippteadlaste koostöös. Näituse põhimagnetiks on visuaalekspositsiooni täiendav põnev kogemus-tundmuslik osa.  Näitusel tuuakse välja teaduse uusimad avastused kosmosevallas – alates tehnoloogiast kuni universumi mõistatusteni välja. Ekspositsioon jääb huvilistele avatuks kuni 31. märtsini 2016.  Möödunud aasta 18. novembril  avatud näitus on väga populaarne – tänaseks on seda külastanud juba üle 20 000 inimese.

Eesti on alates 1. septembrist 2015 Euroopa Kosmoseagentuuri liige. Värskel näitusel kajastuvad nii Eesti tippteadlaste rahvusvahelise koostöö tulemused kui maailma uusimad avastused elu võimalikkusest kosmoses.  Näituse koostamisel on lisaks Tartu Observatooriumi ja Tartu Ülikooli teadustöödele kasutatud pilte ja videomaterjali Euroopa Komoseagentuuri (ESA), Euroopa Lõunaobservatooriumi (ESO), Ameerika rahvusliku komoseagentuuri (NASA) arhiividest. Ekspositsiooni on integreeritud ka Eesti kosmosehuvilise ja hobifotograafi Raivo Heina digitaalfotode näitus, kus tulevad esitlusele ka mitu esmakordselt avalikkusele tutvustatavad kosmosefotot. Kosmosenäitusele pääseb Teletorni tavapiletiga. Korraga saab näitusega tutvuda 100 inimest.

Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana.  Rekonstrueeritud  Teletorn taasavati 4. aprillil 2012. Tallinna Teletorn on The World Federation of Great Towers’i liige.

Külasta Teletorni Facebooki lehekülge  www.facebook.com/teletorn.
Lisainfo näituse kohta: www.teletorn.ee
http://www.youtube.com/watch?v=0iDbt40Nn_0