Tartu linn tunnustas IUFROLE 2015 konverentsi korraldajaid

Tiia Lillemaa | 21.01.2016

24.-27. augustini 2015 toimus Tartus rahvusvaheline maastikuökoloogide konverents "IUFRO Landscape Ecology Conference: Sustaining ecosystem services in forest landscapes: concepts, research, and applications", kuhu tuli kokku 191 teadlast kokku 30 riigist. Konverents korraldati kolme teadusasutuse – Tartu Observatooriumi, Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli koostöös. Konverentsi tõi Tartusse IUFRO LE töörühma liige Tartu Observatooriumi teadur ja Eesti maaülikooli õppejõud Urmas Peterson.

Konverentsisaadikute vastuvõtt 2016 Urmas Peterson

Tartu linn tunnustas IUFROLE 2015 konverentsi korraldajaid aukirjaga väga huvitava ning sisuka konverentsi läbi viimise eest Tartus. Aukiri anti üle 20. jaanuaril 2016 Tartu konverentsisaadikute vastuvõtul H. Elleri nimelises Muusikakoolis.

IUFROLE 2015 konverents oli Eesti Konverentsibüroo poolt esitatud ka konkursi Aasta Konverentsitegu 2015 nominendiks kategoorias "Aasta konverentsitegu". Nimetatud tiitel antakse konverentsile, mille Eests toimumine on märkimisväärne sündmus ning mille korraldamine on toonud olulist kasu nii selle läbiviijale, Eesti konverentsiturismi teenusepakkujatele kui ka meie riigile laiemalt. Aasta Konverentsiteo tiitli pälvis seekord 2015. aasta juunis Eestis toimunud enam kui kuuesaja osalejaga 25. Põhjamaade-Balti Kardioloogide Kongress. 

Lisainfo: Maastikuökoloogide rahvusvaheline konverents toimus Tartus