Ene Ergma raamatu "Kosmosemutt" esitlus Tõraveres

Mare Ruusalepp | 6.06.2016

Reedel, 10. juunil kell 13.00 toimub Tartu Observatooriumi peahoone saalis Tõraveres pidulik sündmus, kus akadeemik Ene Ergma annab observatooriumile üle  Eesti  Vabariigi lipu, mis lehvis Pika Hermani tornis ajavahemikus 24.02.2005 kuni 15.04.2005.

95_Ene_Ergma.jpg

Nimetatud lipu kinkis Ene Ergmale Riigikogu spiiker Eiki Nestor siis, kui Ene Ergma  lõpetas pikaajalise töö Riigikogu spiikrina.  

Samas toimub ka Ene Ergma ja Lea Arme raamatu „Kosmosemutt“  esitlus.

Mälestuseks nendest sündmustest istutab Ene Ergma observatooriumi parki tamme. 

Kosmosemutt.png

Kosmosemutt

Autor: Ene Ergma, Lea Arme
Lk arv: 304
Mõõdud: 145x225
Köide: Kõva köide
Ilmumisaasta: 2016
ISBN: 9789949565375

Ene Ergma raamatu kaasautor Lea Arme kirjutab: „Kui ma Ene Ergmaga esimest korda silmast silma kohtusin, siis oli mul mitmeid kõhklusi. Üks oli see, et ega proua Ergma ole nende kaheteist aastaga riigikogus juba peast nii poliitikuks läinud, et suust tulebki ainult ümmargust õhku. Teine mure oli puhtisiklik: kas ühel füüsika-kolm-miinus-inimesel on üldse võimekust füüsika-matemaatikadoktoriga jutu peale saada?

Õnneks osutusid mõlemad hirmud asjatuteks. Ene Ergma on siiras, andekas ja suur – ning koos temaga raamatut kirjutada oli puhas rõõm. Andekuse kohta ütleb ta ise küll nii: „Enda arvates olen ma saanud looduse poolt kaasa kaks asja: lahtise pea ja eesti jonni. Jonni all pean ma silmas seda, et ma ei anna hõlpsasti alla, kui olen mingi sihi seadnud. Muid andeid ma ei teagi endal olevat, aga elu on näidanud, et nende kahega saab läbi küll.“

Ene Ergma elu on muljetavaldavalt värvikas ja ma loodan, et lugejal seisab ees sama lustlik teekond kui autoritel juba seljataga.

Vaata lähemalt: http://www.tammerraamat.ee/raamatud/10-416/elulugu/kosmosemutt