Astronoomiahuviliste XXI kokkutulek

Tiia Lillemaa | 11.08.2016

10.-14. augustini 2016 toimub Tõraveres juba kuuendat korda astronoomiahuviliste iga-aastane kokkutulek. Sel korral on kokkutuleku juhtteemaks Päikesesüsteem ja teised planeedisüsteemid. 

Astronoomiahuviliste kokkutulek 2008.jpg

Tavapäraselt on lisaks öistele vaatlustele nii palja silma (meteoorid) kui ka teleskoopidega kavas loengute sessioonid astronoomiahuvilistelt ja professionaalsetelt astronoomidelt.

Tartu Observatooriumi uksed on huvilistele avatud alates kolmapäeva õhtust. Neljapäev on pühendatud hobiastronoomiale - eeskätt teleskoopidega vaatlemisele, kuid käsitletakse ka seda, kuidas taevast erinevatel meetoditel pildistada ning vaatlusteks valmistuda. Neljapäeva õhtul toimub Eesti Astronoomia Seltsi üldkoosolek.

Reedel toimub traditsiooniks kujunenud matk ja pärast lõunat räägitakse eksoplaneetidest ning saab vaadata astronoom Urmas Haua lühifilmi "Virmalised Eestis, 17.-18. märts 2015". Reedel  õhtul toimub Tõraveres suure teleskoobi tornis ja Stellaariumis avalik vaatlusõhtu.

Laupäeva hommikupoolikul räägitakse Päikesesüsteemi uurimisest. Pärastlõunal saab kuulata ettekandeid tähtede uurimisega seotud astronoomiast ning sellest, mis eelmisel aastal astronoomia populariseerimise rindel toimunud. Päeva lõpetab Urmas Sisaski kontsert "Galaktikad muusikas".

Pühapäeva hommikul jätkuvad ettekanded  teemadel, mis käsitlevad Universumit ja selle sees olevaid galaktikaid ning neist koosnevaid struktuure.

Täpsemat infot kokkutuleku kohta saab veebilehelt http://www.astronoomia.ee/kokkutulekud/toravere-2016/

Ürituse peakorraldaja on Eesti Astronoomia Selts. Tartu Observatooriumi poolt on korraldusele õla alla pannud Taavi Tuvikene ja Tõnis Eenmäe.