Valguse festival kuulutati  Nõo valla „Aasta teoks 2016“

Tiia Lillemaa | 28.03.2017

Teist aastat järjest Tartu Observatooriumis toimunud  kogupere üritus „Valguse festival“ pärjati Nõo valla poolt  tiitliga „Aasta tegu 2016“. 

Heli Lätt 2016

8. oktoobril 2016 korraldas Tartu Observatoorium ülemaailmse kosmosenädala raames tasuta kogupereürituse Valguse festival, kus päikeseloojangul muutus observatooriumi peamaja kõigile avatud demo- ja katselaboriks ning teleskoopide pargist sai valguse ja muusika rütmis sädelev ulmeline muinasmaa.

Üritus koosnes kahest osast: teadusalal tutvustati kosmoseteaduste ja -tehnoloogiaga seotud tegevusi Eestis ning teleskoopide vaatluspargis toimus rännaklavastus „Kosmosesse külla“. Valguse festivali külastas ligikaudu 2000 inimest. Festivali produtsendid olid Tartu Observatooriumi külastuskeskuse juhataja Heli Lätt ja Jaan Ulst.

Teadusalaks oli observatooriumi peahoone, kus paljud teadlased avasid külastajatele kabinettide uksed ning rääkisid oma igapäevatööst. Avatud oli suure teleskoobi tornis asuv Stellaarium. Koostööpartneritena tulid oma tegemisi kosmose teemadel tutvustama Tartu Teaduspark, ettevõtte Reach-U, Tartu Tähetorn, Psühhobuss ja Teaduskeskus AHHAA. Kokku oli majas avatud 21 teadustuba.

Rännaklavastuse „Kosmosesse külla“ ajal viidi publik jalutuskäigule valgustatud metsa observatooriumi läbiümbruses, mis oli täis tantsijaid, lauljaid, muusikuid ja tulemeistreid. Etenduse lavastaja oli Jaan Ulst, helikujunduse teostas Ardo Ran Varres, valgus- ja helitehnika paigaldas Ringo Muhhin (OÜ Eventech). Pilte valguse festivalidest 2015. ja 2016. aastal leiate aadressilt: https://valgusefestival.to.ee/.

Septembris 2016 toimunud Tartumaa haridustöötajate tänuüritusel tunnustati Heli Lätti ka aasta haridussõbra tiitliga.

OBS_VALGUSFESTIVAL_vaatamiseks_3-page-001.jpg
aasta tegu 2016.jpg