Tule observatooriumisse inseneriks!

Kairi Janson | 18.10.2017

Tartu Observatoorium otsib oma meeskonda elektroonikainseneri ja optilise radiomeetria inseneri. Kandideerida saab 1. novembrini 2017.

elektroonikainsener

Mõlemad töökohad tagavad suurepärase võimaluse kuuluda oma ala professionaalide meeskonda. Peale selle saab observatooriumis töötades osaleda rahvusvahelistes koostööprojektides, mida rahastatakse  Euroopa Kosmoseagentuuri, Horisont 2020 ja teiste teadusrahastuse programmide poolt. Samuti pakume enesetäiendus- ja arenguvõimalusi ning kaasaegset töökeskkonda moodsates kosmosetehnoloogia ja optilise radiomeetria laborites.

Töökohtadele on oodatud kandideerima tehnilise valdkonna kõrghariduse (bakalaureuse- või magistrikraadi) saanud hea inglise keele oskusega kandidaadid, kes soovivad tööle tulla täistööajaga.

Meie tulevasel elektroonikainseneril peaks olema ka mikrokontrollerite programmeerimise ja elektroonikaskeemide kavandamise kogemus. Elektroonikainseneri tööülesanneteks on muuhulgas teadusaparatuuri elektroonika arendamine ja valmistamine, juht- ja toiteskeemide parandamine ning mikrokontrollerite programmeerimine.

Optilise radiomeetria inseneri koha taotleja peaks olema varem laboris töötanud ja suutma iseseisvalt mõõtmisi planeerida, läbi viia ja analüüsida. Samuti peaks tal olema arvuti- ja automaatsete mõõtesüsteemide kasutamise, seadistamise ning  andmehõive korraldamise oskus. Optilise radiomeetria inseneri põhiülesannete hulka kuuluvad radiomeetriliste mõõtmiste tegemine, mõõtevahendite kalibreerimine ja dokumentatsiooni vormistamine, samuti mõõtesüsteeme  hooldamine ja arendamine.

Kui soovid observatooriumi meeskonnaga liituda, saada sooviavaldus, CV ja motivatsioonikiri meiliaadressile riho.vendt@to.ee. Mõlema tööpakkumise kohta saab lisainfot Riho Vendtilt telefonil 696 2511.

Vaata lähemalt: https://www.to.ee/est/konkursid