Eesti-Läti ühine kosmosetööstuse tudengiprogramm SpaceTEM on alanud

Kadri Bussov | 12.06.2017

10.-11. juunil 2017 kogunesid esimest korda Eesti ja Läti tudengid ning nende juhendajad Tartu Observatooriumi ühisesse õpituppa. 

2017-06-10 SpaceTEM participants.jpg

ESTCube, Tartu Ülikooli ja Venspilsi Ülikooli kosmose ettevõtluse praktikandid ning mitmete Eesti ning Läti kosmosetehnoloogiat arendavate firmade ettevõtjate esindajad tulid Tõraverre, et alustada ühist koostööprojekti SpaceTEM. “Seminar on üles ehitatud nii, et kahe päeva jooksul oleks tudengitel ja juhendajatel võimalik välja töötada ühiseid võimalusi Eesti ja Läti kosmose koostöö arendamiseks,” juhatas meeskonnatööpäevad sisse ESTCube-2 ja SpaceTEMi projektijuht Kadri Bussov.

SpaceTEMi raames toimub läbi suve erinevaid ettevõtmisi nii Eestis kui Lätis ja tudengikonverents Ventspilsis. Tudengid saavad oma oskusi arendada praktika käigus kosmosetehnoloogia ettevõtetes, Eesti ja Läti ülikoolide või teadusasutuste juures. Projekti eesmärgiks on kahe riigi koostöös edasi arendada Baltimaade kosmosevaldkonda ning luua võimalusi NewSpace (kosmosetehnoloogia erasektori) välja arendamiseks regioonis.

SpaceTEM on uus INTEREG Eesti-Läti programmi projekt, mille eesmärk on hoogustada kosmosetööstuse erasektori arengut Eestis ja Lätis ühiste tegevuste kaudu. SpaceTEMi projekti juhib Tartu Observatoorium. Meie partneriteks on Tartu Ülikool, Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus, sTARTUp Hub, Läti Ülikool, Venspilsi kõrgkool, Heliocentric Technologies Latvia ja Ventspilsi rohelise ja targa energia klaster.

SpaceTEM eesmärgiks on ühendada Eesti ja Läti kosmosetehnoloogia arengust huvitatud tudengeid, ettevõtjaid, ülikoole ja isegi poliitikuid. Mõlema riigi noored töötavad ühiselt, et jagada teadmisi, ideid ja teha koostööd uute algatuste loomisel.

Lisainfo: Kadri Bussov, ESTCube projektijuht, SpaceTEM projekti partner
kadri.bussov@estcube.eu, +372 53479033