Observatoorium oli õigel ajal õiges kohas – koostööfestivalil

Kairi Janson | 4.12.2017

28. novembril 2017 käisid observatooriumi esindajad Tallinnas ettevõtete ja teadlaste koostööfestivalil „Õigel ajal õiges kohas!“. Tutvustati observatooriumi pakutavaid teenuseid, seda muuhulgas Riho Vendti liftikõnega „Läbi katsetuste tähtede poole“.

koostööfestival 2017

Koostööfestivali eesmärk oli – nagu nimigi ütleb – tuua õigel ajal õigesse kohta ettevõtted, ülikoolid ja teadusasutused, et nad saaksid suhelda ja ühiseid koostöövõimalusi leida. Seda näiteks uute teenuste ja toodete väljatöötamisel ning turule viimisel.

Tartu observatoorium tutvustas koostööfestivalil kosmosetehnoloogia laborite pakutavaid teenuseid ja teaduskonsultatsioonide võimalust ettevõtetele uute toodete arendamise ja katsetamise faasis. Festivalil käisid insener Mari Allik, vaneminsener Viljo Allik ja vanemteadur Riho Vendt.

Mari Allik loodab, et observatoorium sai tulevikuks uusi potentsiaalseid kliente. Üritusel tekkis aga uusi kontakte mitte ainult ettevõtjate, vaid ka ülikoolide ja teadusasutustega. „Samamoodi oli meil oluline olla esindatud, kuna oleme teadusasutus ja alati on rõõm inimestele tutvustada seda, millega igapäevaselt tegeleme,“ lisas Allik.

Festivali üheks põnevamaks osaks pidas Mari Allik liftikõnesid, mispuhul oli eri asutuste teadlastel aega kolm minutit, et ettevõtjatele veenvalt oma eesmärgist rääkida. Meie kosmosetehnoloogia laborite teenuseid tutvustas liftikõnega edukalt Riho Vendt.

Peale selle oli üritusel lühikoolitusi ja praktilisi töötube. Vendt tõstis esile Eesti äriinglite võrgustiku EstBan juhatuse liikme Ivo Remmelga ettekande „Kuidas kaasata ideega investoreid?“ ja riskikapitalifondi Change Ventures investeerimispartneri Yrjö Ojasaare ettekande „Kuidas maailmas läbi lüüa?“. Vendti hinnangul andsid mõlemad ettekanded ettevõtjatele kasulikke mõtteid ja näpunäiteid.

Koostööfestival toimus juba kolmandat korda. Seda korraldati  Eesti teadus- ja arendusasutuste vahelise ettevõtluskoostööplatvormi ADAPTER kaudu, mille partner on ka Tartu observatoorium. Tänavu keskenduti festivalil märksõnadele „inimene“, „keskkond“ ja „ressurss“.

Vaata kogu ürituse salvestust siit!