Miljonilise auhinnafondiga satelliitnavigatsioonisüsteemi rakenduste ideekonkurss ootab ideid

Tartu Teaduspargi SA | 25.06.2018

Euroopa satelliitnavigatsioonisüsteemi rakenduste ideekonkurss (ESNC), mille auhinnafond on üle miljoni euro, ootab taas eestlaste lennukaid äriideid. Ideekonkurssi Eesti eestvedajad on Tartu Teaduspark ja Tallinna Teaduspark Tehnopol, kes juba kolmandat korda panevad Eesti võitjale oma toote või teenuse arendamiseks ja turu testimiseks välja rahalise auhinna  5000 eurot.

ESNC 2018 Tartu.png

„Satelliitnavigatsioonisüsteem on hädavajalik täpse ja usaldusväärse positsioneerimise jaoks, oma teenuse kvaliteedi tagamiseks ettevõtetel nagu näiteks Taxify, Waze, Milrem Robotics, Google Maps ja nii edasi. Positsioneerimisteenust kasutavad veel rakendused nagu asjade internet ja seadmetevaheline side, mehitamata (õhu)sõidukid, nutilinnad ja palju muud,“ kommenteeris ESNC Eesti regiooni eestvedaja Andrus Kurvits Tartu Teaduspargist. „Enamik igapäevaseid väljakutseid on lahendatavad satelliitide kogutavate andmete rakendamisel – täpsus ja tööjõukulude vähendamine on vaid mõned eelised,” lisas Kurvits.

"Taxify jaoks on navigatsioon võtmetähtsusega nii mobiiliäpis, kus kaart on visuaalselt kõige silmatorkavam osa, kui ka inimestele nähtamatus osas meie tarkvarast, kus toimub suurem osa tööst koordinaatidega. Optimaalseima teekonna valik võimaldab meil pakkuda paremat, kiiremat ja ka odavamat teenust," ütles Taxify arendusmeeskonna juht Rain Johanson.

Igal aastal on olnud konkurss võimaluseks üle 400 äriideele. Aastate jooksul on auhinna saanud üle 300 võitja. See on ainult väike osa rohkem kui 4000st uuenduslikust ideest, mille on esitanud 11 500 osalejat, kes on osanud satelliitnavigatsiooni võimalused oma äri kasuks tööle panna.

Eelmise aasta sügisel avatud Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubatsioonikeskused Tallinnas ja Tartus avavad Eesti ideekonkursi võitjatele võimaluse jätkata oma äriidee arendamist selleks spetsiaalselt mõeldud inkubatsiooniprogrammis. Programmiga kaasneb 50 000 euro suurune arendustoetus. Kosmoseagentuuri Tartu inkubatsioonikeskuse partner on ka Tartu observatoorium.

Veel avaneb kolmel ettevõtetel võimalus pääseda ESNC käivitatud kiirendiprogrammi E-GNSS Accelerator. See on ettevõtjatele ja idufirmadele ainulaadne võimalus oma äriidee hiigelsuureks arendada. Kokku on võistluse auhinnafond üle miljoni euro. Konkursi teisi auhindu näeb ESNC Estonia veebilehel.

Euroopa suurimate kosmoseandmete kommertskasutuse innovatsioonikonkursside ESNC ja Copernicus Mastersi pidulik auhinnatseremoonia "Space Oscars” toimub sel aastal 4. detsembril Prantsusmaal Marseilles. Suurejooneline sündmus toob kokku maailma kosmoseettevõtluse, -poliitika ja -teaduse eliidi. Üritus annab ainulaadse võimaluse esitleda oma uuenduslike kosmoseandmete kasutamise viise valdkonna ekspertidele.

Kõik ettevõtted, teadusasutused ja tudengitiimid on oodatud esitama oma innovaatilisi äriideid satelliitnavigatsioonisüsteemi võimaluste nutikaks rakendamiseks maapeal. Selleks on vaja enne 31. juulit ESNC kodulehe kaudu lihtne vorm täita. 

blob
blob